Svētavota ūdens pie klienta nonāk tieši tāds, kāds tas iztek no zemes dzīlēm. Ceļā līdz pildīšanai pudelē ir tikai divi mehāniskie filtri, kas attīra ūdeni no iespējamām smilšakmens daļiņām, jo Svētavota ūdens iztek no smilšakmens klints. Ūdenim regulāri tiek veiktas analīzes, kas pierāda tā izcilo kvalitāti, kā arī to, ka tas ir tāds pats kā bija pirms 15 gadiem un, visticamāk, arī pirms daudziem gadu desmitiem un simtiem.

Svētavota ūdenim piemīt dziednieciskas īpašības. To pētīt ir bijuši vairāki dziednieki gan no Latvijas, gan Dānijas. Svētavota ūdens sastāvs ir atzīts par izcilu, uzņēmums ir saņēmis atzinības par izcilajām un dziednieciskajām ūdens īpašībām no vairākiem ārstiem, dziedniekiem, kā arī profesionāliem sportistiem, piemēram, dziedniece Ilze Jansone, ārsts Juris Gustavs, fitoterapeits Arturs Tereško, vairākkārtējie pasaules čempioni motokrosā Kristers Serģis un Artis Rasmanis u.c.

Noliktavā netiek turētas liekas rezerves, lai klientam vienmēr varētu piegādāt svaigu, tikko pildītu avota ūdeni. Neaprakstāma Svētavota ūdens vērtība un priekšrocība ir tā, ka SIA “VIGO” ir uzņēmums, kurā ūdens fasēšana notiek tā ieguves vietā, ūdens netiek transportēts, apstrādāts, pakļauts kvalitātes ietekmēšanas riskiem.

Svētavots izplūst no pazemes dzīlēm sanitāri tīrā, lielā, dabiskā baltas smilts iezī no 88 metru zemes dziļuma, tā ražība ir 3 litri ūdens vienā sekundē. Par Svētavota ūdens izteces vietu laipni aicinām pārliecināties arī mūsu dabas parkā, kas atrodas Cēsīs, Atpūtas ielā 12.

Rādītājs Rezultāts
Fluorīdi 0,098 mg/L
Hidrogēnkarbonāti 390 mg/LL
Hlorīdi 13,3 mg/LL
Kalcijs (Ca) 83 ± 8 mg/LL
Kālijs (K) 0,935 ± 0,093 mg/LL
Kopējā dzelzs < 0,010 mg/LL
Magnijs (Mg) 28,4 ± 2,8 mg/LL
Mangāns (Mn) < 0,010 mg/LL
Nātrijs (Na) 6,81 ± 0,68 mg/LL
Nitrāti 18,4 mg/LL
Nitrītjoni < 0,003 mg/LL
Permanganāta indekss < 0,50 mgO/LL
pH 7,5; 17,0 oCL
Sulfāti 22,2 mg/LL
Summārais kalcijs un magnijs 3,43 mmol/LL

pH

Svētavota ūdens pH līmenis ir ideāls cilvēka organismam nepieciešamajam. Cilvēka veselās asinīs pH ir 7,34. Jo skābāki ēdieni un dzērieni tiek lietoti uzturā, jo lielāka iespēja saslimt, kā arī tiek paātrināti novecošanās procesi. Svētavota ūdens palīdz uzturēt nepieciešamo pH līmeni cilvēka organismā, tādējādi organisma šūnām nav jāpielieto enerģija, lai pH līmeni pārvērstu tādu, kāds tām nepieciešams.

Dzelzs

Svētavota ūdens dzelzs saturs ir ļoti mazs, kas ir <0,02 mg/L.

Fluorīdi

Bērniem nav ieteicams lietot uzturā tādu ūdeni, kura fluorīdu saturs pārsniedz 1,5 mg/L, jo tādā gadījumā tas izraisa atmiņas traucējumus, negatīvi ietekmē psihi u.c. Svētavota ūdens fluorīdu saturs ir 0,13 mg/L, tātad tas pilnīgi noteikti ir ieteicams arī zīdaiņiem.

Kalcijs

Svētavota ūdens ir bagāts ar kalciju, kas nepieciešams kaulaudu, zobu, matu, nagu veidošanai, kā arī tas veicina visa organisma izturību. Ja kalcija rezerves organismā beigušās, tas izmanto savas iekšējās rezerves, radot kaulu blīvuma samazināšanos (kauli kļūst trausli un ievērojami palielinās to lūšanas risks). Kalcijs ir nozīmīgs elements arī asins recēšanā, nervu šūnu darbībā un muskuļu un asinsvadu saraušanās darbībā.

Magnijs

Kaulaudu un zobu veidošanai, smadzeņu muskuļu audu, vairāku dziedzeru darbībai nepieciešams magnijs. Tas vajadzīgs arī kalcija, fosfora, B grupas vitamīnu un C vitamīna darbībai organismā. Magnijs ir iesaistīts visu uzturvielu vielmaiņas procesos, tas ir svarīgs ķīmiskais elements sportistiem un smaga fiziska darba veicējiem. Magnija trūkums izraisa nepietiekama enerģijas daudzuma veidošanos, bezmiegu, nogurumu, neregulāru sirdsdarbību, muskuļu spazmas u.c.

Magnijs un kalcijs

Kopā šie elementi nodrošina nepieciešamo nervu un muskuļu tonusu. Kalcija izmantojamība organismā atkarīga no magnija daudzuma uzturā.

Svētavota ūdens hidrogēnkarbonātu saturs ir 381mg/l, kas nozīmē, ka tas ir bagāts ar organismam nepieciešamajām vielām. Svētavota ūdeni vēlams lietot neapstrādātu, svaigā veidā, jo tikai tādējādi ir iespējams uzņemt visas svarīgās un nepieciešamās vielas, ko tas spēj dot.