Ūdenim – avota ūdenim ir ļoti liela nozīme cilvēka dzīvē. Ūdens atslābina, mundrina, veldzē un dziedina. Cilvēka ķermenī dienas laikā uzkrājas liels daudzums dažādu kaitīgu vielu, kuras izvadīt no organisma var tikai ar universālo līdzekli – ūdeni.

Avota ūdens ir ūdens, kas pats izplūst zemes virspusē, un bez jebkādas apstrādes un transportēšanas tiek pildīts pudelēs.

Gandrīz 70% no cilvēka ķermeņa veido ūdens. Tas ir iesaistīts praktiski visu organisma funkciju nodrošināšanā – palīdz regulēt ķermeņa temperatūru, nodrošina gremošanas procesa darbību, palīdz sirds – asinsvadu sistēmai, aizsargā orgānus un audus.

Ja organismam trūkst ūdens, draud galvassāpes, nespēja koncentrēties, garastāvokļa svārstības un izteikts nogurums.

Ja cilvēka organisms uzņems vairāk kvalitatīva avota ūdens, uzlabosies sejas āda, būs vairāk enerģijas, labāk darbosies gremošanas sistēma, nesāpēs locītavas, organismam tiks sniegta palīdzība attīrīties un aizsargāt sevi no infekcijām.

Zaudētā šķidruma daudzums Pazīmes / sekas
2% Samazinās apetīte, iestājas uztraukums, samazinās darbaspējas
4% Slikta dūša, nogurums, galvassāpes, emocionāla nestabilitāte
6% Koordinācijas un runas traucējumi
10% Traucēta termoregulācija, šūnas iet bojā
11% Ūdens uzņemšana vairs nepalīdz, traucēts organisma ķīmiskais balanss, vajadzīga mediķu palīdzība
20% Var iestāties nāve
Svētavota dabas parks - avota ūdens

Nav ieteicams ikdienā lietot krāna ūdeni, jo tas satur hloru, kas ir kancerogēns, grauj nervu šūnas un iznīcina labās baktērijas. Tāpat neiesaka lietot vārītu ūdeni, jo tajā ir maz skābekļa, bez kā nevar pastāvēt dzīvība. Novārot ūdeni, veidojas minerālvielu nogulsnes, kuras organisma šūnas nespēj izmantot. Nav vēlams ikdienā dzert filtrētu ūdeni, jo tas no ūdens izfiltrē organismam nepieciešamos mikroelementus. Neiesaka ikdienā lietot mineralizētu ūdeni, jo minerāli nogulsnējas organismā. Šādu ūdeni vēlams lietot tikai kursu veidā.

Ūdens jādzer regulāri – tīrs, minerālvielām bagāts, dabisks avota ūdens. Ar šādu avota ūdeni laipni lūdzam iepazīties Cēsīs – Svētavota dabas parkā. Svētavots ir ļoti spēcīgs, tas ik sekundi dāvā vairāk kā trīs litru ūdens, tas ir bagāts ar lielu bioenerģiju.